Grecja, Morze Jońskie 2021

Rok 2020 był nietypowy. Ze względu na koronawirusa COVID-19
byliśmy zmuszeni odwołać wiele naszych rejsów i przełożyć sporo czarterów na kolejny rok 2021. Jest jednak dobra wiadomość Grecja otwarta jest na turystów i jest możliwość podróżowania oraz żeglowania! Zachorowań jest tam coraz mniej! Znamy Wasze obawy. Trzeba zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, jachty na których żeglujemy odpowiednio są dezynfekowane i czyszczone po każdym czarterze. Dlatego też z przyjemnością zapraszamy na rejs po Grecji. W tym roku proponujemy etapy 10 dniowe, tak, żeby był czas na spokojne zwiedzanie, żeglowanie i odpoczynek. Płyniemy w dwa jachty, duże komfortowe jednostki, bardzo dobrze wyposażone. Rejon rewelacyjny! Poniżej kilka faktów.

 1. Termin 11-21.09.2021(10 dni) oraz 21.09. – 02.10.2021 (11 dni)
 2. Jachty: 2X Beneteau Cyclades 50,5 z 2008 roku
 3. Trasa: Ateny – Korynt – Patras – Zakhyntos – Kefalonia – Itaka – Meganisi – Preweza.
 4. Zaczynamy z Aten z mariny Alimos. Będzie czas na zwiedzenie centrum. Na drugi dzień wypływamy z portu i kierujemy się już do kanału Korynckiego, być może staniemy gdzieś jeszcze po drodze, wszytko uzależnione jest od warunków pogodowych i chęci załogi. Samo przepłynięcie Kanału Korynckiego stanowi spora dawkę emocji. To niezapomniane widoki. Następnie kierujemy się na Zakhyntos na zatokę wraku i powolutku płyniemy, nie spiesząc się. Każda wyspa ma sporo do zaoferowania. Planujemy stanąć w przepięknych zatoczkach, zwiedzać pontonem jaskinie. Znamy te miejsca, wiemy, gdzie się zatrzymać. Rejs kończymy w Prewezie na Morzu Jońskim, gdzie planujemy zrobić pożegnanie w przeuroczej tawernie u rewelacyjnego Tasosa i jego wyjątkowej restauracji Kaixis Mermaid Restaurant.
 5. Cena: 2360 zł/osobę
  Do ceny trzeba doliczyć 180 euro -zbierane na burcie jachtu. Z kwoty tej opłacimy postoje, paliwo, przejście Kanału Korynckiego, wyżywienie. Kapitan nie partycypuje w kosztach, a pozostała kasa jachtowa jest rozliczna na koniec rejsu.

Proponowany dojazd do Grecji to oczywiście samolot. Dostać się trzeba do Aten, skąd bierzemy jacht. Powrót z Prewezy (bezpośrednie loty z Berlina), czyli z Morza Jońskiego. Skąd trzeba wynająć auto i przejechać 5 godzin autostradami aby dotrzeć do lotniska w Atenach. Są również autokary, które bezpośrednio jadą z Aten do Prewezy. Pomagamy w organizacji transportu, mamy to już nieźle opanowane.
Jeśli się zdecydujecie pożeglować z nami to  wylądujecie w zupełnie innym świecie, pełnym słońca i radości. Na naszych rejsach planujemy zwiedzić Kefalonię, Zakhyntos, Itakę. Przepiękne zatoczki, delfiny, jaskinie, pyszne jedzenie oraz żółwie czekają na nas!

Odległości pomiędzy wyspami i miejscowościami nie są długie, po drodze oczywiście obowiązkowe kąpiele w morzu, w wyjątkowych miejscach.

Zamierzamy odwiedzić drogą morską między innymi:

Trasa, jak zawsze – uzależniona będzie od warunków pogodowych oraz od samopoczucia i chęci załogi.

Nie zabraknie postojów na kotwicy, kąpieli w czystej i ciepłej wodzie, wypróbowania greckiej kuchni, zwiedzania pontonem jaskiń. Odwiedzimy również słynną zatokę wraku na Zakhyntos, gdzie zjemy i popływamy w błękitnej wodzie i oczywiście zwiedzimy wrak, który tam się znajduje na plaży. Przepłyniemy Kanał Koryncki, który po prostu zachwyca.

Żeglujemy na sprawdzonych, dostosowanym do greckich warunków jachtach, dwie jednostki pięcio-kabinowe. Nasze  jednostki są dobrze wyposażone. Posiadają instrumenty nawigacyjne, autopiloty, minimum dwie toalety, wszytko co niezbędne w wypoczynku na jachcie.
Trzeba pamiętać, iż Grecja niestety nie ma marin, czekają na nas osłonięte, piękne porty, w których zazwyczaj jest prąd i woda. Nie ma infrastruktury, jak np. w Chorwacji. Nie ma pryszniców, toalet ogólnodostępnych, dlatego pływamy na zadbanych, dużych jachtach, również na katamaranach, na których zawsze jest co robić, nie mówiąc o komforcie bytowym.

Jeśli jacht lub termin nie odpowiada Ci zadzwoń lub napisz, dostosujemy się do Twoich oczekiwań. Organizujemy rejsy rodzinne, dla seniorów, studentów, osób indywidualnych, samych babek, singli. Dobieramy trasy i jachty tak aby wszyscy byli zadowoleni.


TERMIN I PLANOWANA TRASA REJSU GRECJA

NRTERMIN REJSUPLANOWANA TRASACENAILOŚĆ DNIUWAGI
1GR11 -21.09.2021Ateny – Korynt – Patras – Zakhyntos – Kefalonia – Itaka – Meganisi – Preweza.2360 zł/osobę
plus 180 euro
10 dniwolne miejsca
2 GR21.09 - 02.10.2021Preweza - Meganisi -Itaka -Kefalonia - Zakhyntos - Patras -Korynt - Ateny2360 zł/osobę
plus 180 euro
11 dniwolne miejsca

Morze Jońskie to rejon spokojny, bez fali. Ciepła, czysta woda, piękne widoki, zatoczki, jaskinie. Polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi i osób, które nie chcą „orać” morza tylko wypocząć.

CENA PODANA W RUBRYCE POWYŻEJ ZAWIERA:

  • pobyt na jachcie w kabinie dwuosobowej,
  • usługi doświadczonego kapitana znającego akwen,
  • opinię z rejsu honorowaną przez Polski Związek Żeglarski,
  • podstawowe szkolenie żeglarskie,
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym,
  • pościel i ręczniki dla wszystkich,
  • Opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • ubezpieczenie na czas trwania rejsu 
   – Koszty Leczenia wraz z Assistance KL – 10.000 EUR
   – Koszty Ratownictwa – 5 000 EUR
   – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków NNW – 2 000 EUR
   – Bagaż Podróżny  BP – 200 EUR

CENA NIE ZAWIERA:

 • transportu na jacht (samolot, autobus do mariny, autokar – pomagamy w szukaniu i rezerwacji transportu, dla naszych klientów rezerwujemy loty),
 • wydatków na zwiedzanie,
 • napojów alkoholowych oraz wydatków w restauracjach,
 • końcowego sprzątania jachtu – 15 euro/osoby.

UWAGI:

 • podana trasa jest tylko prognozowana i zależy głównie od warunków atmosferycznych podczas rejsu. Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo Wasze, nasze i Jachtu,
 • kwota w euro podana w tabeli powyżej zbierana będzie od każdego z uczestników po zaokrętowaniu i wykorzystana zostanie na zakup produktów żywnościowych, paliwa do jachtu i pontonu, na opłaty portowe oraz butlę z gazem oraz przejście Kanału Korynckiego. Kapitan nie partycypuje w kosztach, a pozostała kasa jachtowa jest rozliczna na koniec rejsu,
 • rejsy zaczynają się o godzinie 1700 zgodnie z planem zawartym powyżej w tabeli,
 • wyokrętowanie załogi następuje ostatniego dnia do godziny 0930 zgodnie z planem zawartym powyżej w tabeli,
 • pomagamy w organizacji transportu na jacht do w/w miejsc, do wyboru jest transport samolotem, autokarem, busem, pomagamy w wynajęciu samochodów,
 • dzieci do 2 lat śpiące w kabinie z rodzicami – rejs gratis,

WARUNKI REZERWACJI MIEJSCA:

 • wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
 • zaliczka płatna w ciągu 7 dni od momentu podpisania umowy – w wysokości 30% ceny rejsu,
 • pozostała kwota płatna najpóźniej na 4 tygodnie przed rejsem,
 • ze względu na COVID-19 podpisujemy umowę z naszymi klientami, iż w razie zamknięcia granic, niemożliwości dotarcia na miejsce oddajemy całość wpłat za rejs.

ZNIŻKI:

 • 5 % dla naszych klientów