Rejsy żeglarskie i czartery w Chorwacji nigdy nie wyjdą z mody i dobrze:)

Opis akwenu:
Chorwacja swą linią brzegową liczącą 5790,00 km zachęca niezwykłymi widokami, zatoczkami, wysepkami. Wybrzeże Dalmatyńskie ma sporo do zaoferowania. Znajduje się tu 6 obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a mianowicie: Bazylika Eufraw Poreču, Pałac Dioklecjana w Splicie, stare miasto w Trogirze, Katedra w Šibeniku, stare miasto w Dubrowniku oraz Park Narodowy Jeziora Plitvickie (NP Plitvička Jezera).

Rejsy żeglarskie i czartery w Chorwacji nigdy nie wyjdą z mody i dobrze:)

Opis akwenu:
Chorwacja swą linią brzegową liczącą 5790,00 km zachęca niezwykłymi widokami, zatoczkami, wysepkami. Wybrzeże Dalmatyńskie ma sporo do zaoferowania. Znajduje się tu 6 obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a mianowicie: Bazylika Eufraw Poreču, Pałac Dioklecjana w Splicie, stare miasto w Trogirze, Katedra w Šibeniku, stare miasto w Dubrowniku oraz Park Narodowy Jeziora Plitvickie (NP Plitvička Jezera).

Znajdź jacht dla siebie, wejdź na naszą wyszukiwarkę czarterową i zobacz co możemy zaproponować.

Poniżej praktycznie informacje na temat czarteru jachtu w Chorwacji.

Dojazd do Chorwacji:
Jest szybki i łatwy. Dostaniemy się tam własnym samochodem, kursują też autokary z każdej większej miejscowości w Polsce. Ostatnio można również tanio kupić bilety lotnicze do Zadaru, Splitu, Dubrownika (pomagamy w szukaniu dogodnych połączeń samolotowych i autokarowych, dla naszych klientów rezerwujemy bilety!). Adriatyk jest morzem, na którym bardzo dobrze doskonali się własne umiejętności i nabiera pewności siebie. Dzienne przeloty nie muszą być długie, zawsze można schować się po drodze w porcie lub osłoniętej zatoczce. To idealne miejsce na pierwszy kapitański rejs.

Infrastruktura:
Różnorodność jachtów jakie tu można wyczarterować spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednostki są doskonale przygotowane do żeglugi, pod względem nawigacyjnym, bezpieczeństwa, hotelowym. Jachty posiadają autopiloty, gps-y, często chartplotery, ciepłą wodę, toalety oraz lodówki. W każdej nawet najmniejszej miejscowości czekają na Was osłonięte mariny, w których pracownicy pomagają w cumowaniu. Zawsze jest prąd, woda na kei oraz toalety i prysznice, internet na specjalny kod. Zachęcamy również do stawania na bojkach i kotwicach, w Chorwacji jest ich pod dostatkiem:). Często są dodatkowo płatne.

Wymagane uprawnienia do wyczarterowania jachtu w Chorwacji.
Skiper musi posiadać stopień państwowy oraz świadectwo operatora krótkiego zasięgu. (RYA lub polskie SRC z DSC, stare VHF). Firmy już nie wynajmują jachtów osobom z patentem ISSA ! Dokument żeglarski musi być państwowy, takie wprowadzili obostrzenia.

Popularne miejscowości, gdzie można wyczarterować jacht:
Chorwacja jest podzielona na 6 obszarów czarterowych a są nimi: Dubrownik/ Montenegro, Istria/Kvarner, Kornati, Split, Zadar, Sibenik.
Najpopularniejsze miejscowości, skąd czarterujemy jachty to : Zadar, Sukosan, Biograd, Murter, Vodice, Marina Mandalina (obok Sibenika), Trogir, Kastela, Rogoznica,Primosten, Pula, Split, Makarska, Dubrownik.

Co warto zobaczyć wg nas:)

 •  Primośten
 •  Trogir
 •  Hvar
 •  Bol
 •  Split
 •  Wodospady KrKa (Skradin)
 •  Korcula
 •  Vis, Bisevo

Czarter jachtu Chorwacja – ważne informacje

 1. Kaucja i ubezpieczenie kaucji
  Zawsze na każdym czarterze jesteście zobowiązani do zapłacenia kaucji za jacht.
  Jest to opłata za wynajęcie jachtu i podlega zwrotowi po bezawaryjnym przebiegu rejsu. Kaucję trzeba zapłacić gotówką lub kartą kredytową (wówczas firma czarterowa robi blokadę na karcie na okres 7 dni). Kaucja waha się od 1500 – 4000 euro w zależności od wynajmowanej jednostki.W wielu firmach czarterowych w Chorwacji istnieje możliwość zapłacenia kaucji bezzwrotnej. Wówczas w razie zaistniałej awarii, wypadku, uszkodzeń jachtu skiper nie ponosi dodatkowych opłat. Kaucja waha się od 150 -500 euro.
 2. Dokumenty skipera
  W Chorwacji obowiązują tylko patenty państwowe, czyli: Żeglarz Jachtowy, Jachtowy Sternik Morski oraz Kapitan Jachtowy. Można zrobić państwowe uprawnienia Chorwackie – Voditelj Brodice, czyli skiper chorwacki. Ponad to potrzebne są dokumenty na radio pośredniofalowe – np. SRC z DSC albo RYA
 3. Dojazd do mariny
  Przy czarterze w Chorwacji zawsze istnieje możliwość zostawienia samochodu na strzeżonych parkingach w miejscu, gdzie zaczynacie rejs. Firmy czarterowe oferują transport z lotniska do mariny, my również pomagamy i piszemy w jaki sposób dostaniecie się do konkretnego miejsca. Tematy te mamy perfekcyjnie opanowane:). Autokary z Polski zatrzymują się w większych miejscowościach chorwackich, przy marinach.
 4. Pościel i ręczniki
  Firmy czarterowe w Chorwacji oferują  za dodatkową opłatą zestaw pościeli i ręczników. Dzięki temu nie tracicie miejsca w bagażu.
 5. Ponton i silnik zaburtowy
  Zawsze przy wynajmie jachtu ponton jest wliczony w cenę wynajmu. Silnik zaburtowy jest dodatkowo płatny, przydaje się, szczególnie kiedy planujecie stanąć w zatoczkach lub pływacie z dziećmi, to dla nich dodatkowa atrakcja. Cena za silnik zaburtowy za tydzień waha się od 80-150 euro za cały okres czarteru.
 6. Wspólne żeglowanie na dwa jachty
  Jedziesz po raz pierwszy na rejs w roli skipera i obawiasz się, bo nie znasz rejonu, przydało by ci się wsparcie, my od tego jesteśmy!

Nasza firma pomaga w przygotowaniu takiego wyjazdu. Nawigacyjnie, logistycznie doradzamy skiperowi, szczególnie tym, którzy płyną w dany rejon po raz pierwszy. Istnieje możliwość zorganizowania w tym samym czasie, kiedy jest czarter, rejsu na drugim jachcie z naszym skiperem. Wówczas płyniemy w dwie jednostki i przez cały okres wynajmu jachtu wpieramy Was, podpowiadamy, jesteśmy do dyspozycji.

 1. Wsparcie lądowe:
  Przez cały okres wynajmu jachtu jest możliwość kontaktu z firmą czarterową w razie jakichkolwiek problemów, gdziekolwiek się będziecie znajdować. Base manager, od którego będziecie przejmować jacht w każdej sytuacji Wam pomoże, dojedzie, naprawi, lub wymieni co, co przestało działać. Nasz telefon jest dostępny 24 godziny na dobę, zawsze w razie kłopotów ingerujemy, od tego jesteśmy!

Procedura rezerwacji jachtu w Chorwacji

 •  Wypełnienie formularza czarterowego znajdującego się na naszej stronie internetowej –zobacz tutaj
 •  My przygotowujemy ofertę na czarter w Chorwacji. Po zaakceptowaniu oferty robimy rezerwację na jacht. Rezerwacja jest ważna od 3 do 8 dni.
 •  W tym samym czasie wysyłamy do Państwa umowę.
 •  Po podpisaniu umowy wysyłacie Państwo ją do nas mailem lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.
 •  Do 7 dni od podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę za wynajem jachtu w wysokości od 30 -50 % ceny czarteru.
 •  Pieniądze wpłacacie Państwo na nasze konto EURO lub ZŁOTÓWKOWE podane na stronie internetowej, po kursie sprzedaży naszego banku
  – m-bank w dniu wpłaty.
 •  Drugą ratę za wynajem jachtu należy wpłacić na 4 tygodnie przed wyjazdem.
 •  Dostajecie od nas wszelkie niezbędne informacje na temat czarteru. Pomagamy w doborze trasy, piszemy co zabrać ze sobą na rejs, gdzie i co warto zjeść, gdzie są sklepy, internet, fajne i mało znane zatoczki.