UBEZPIECZ SIĘ NA WYJAZD ŻEGLARSKI NIE RYZYKUJ!

Proponuję dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd AXA MULTITRAVEL od 09 kwietnia 2021 UNIQA MULTITRAVEL

Ubezpieczenie jest pakietem ubezpieczeń z wysokimi sumami ubezpieczenia i bardzo szerokim zakresem ochrony. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia COVID-19 za granicą (tez nie wszystko, bez kwarantanny). Przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających w celach: turystycznych, do pracy, w celach prywatnych. Wyróżnikiem produktu są włączone dla wszystkich koszty leczenia następstw chorób przewlekłych w wysokości 10% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia oraz amatorskie uprawnianie sportów letnich i zimowych. Do wyboru jest kilka pakietów ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie jest w dobrej cenie i posiada wysokie KL. W naszym ubezpieczeniu MULTIRAVEL żeglarstwo morskie nie wymaga zwyżek za uprawianie sportu zatem nie może być wymienione w definicjach sportów w OWU. Dotyczy to uczestników, którzy są na jachcie, ale nim nie sterują, czyli uczestnicy rejsu. Sternicy (kapitanowie jednostek) muszą mieć zwyżkę za sporty wysokiego ryzyka i jest to ujęte w definicji pod sportami motorowodnymi jako inne sporty wodne, w których wykorzystywane są pojazdy motorowe.

Koszty poszukiwań i ratownictwa mają wszystkie warianty i co najważniejsze do sumy KL (Kosztów Leczenia). To bardzo ważne!
Uniqa odpowiada za zachorowania związane z wirusem COVID-19.  JEDNAK nie za wszystko! Nie odpowiada za kwarantannę, jeśli takowa zostanie narzucona na uczestnika za granicą. Jeśli zachorujemy na Covid-19 i trafimy do szpitala to jesteśmy chronieni ALE jeśli przechodzimy chorobę bezobjawowo to Uniqa odpowiedzialności za to już nie bierze! W tym ubezpieczeniu ważne są koszty ratownictwa morskiego, które pokryją faktyczny koszt akcji ratunkowej. Ubezpieczenie to posiada podstawowe koszty rezygnacji z imprezy turystycznej ALE umowę ubezpieczenia można zawrzeć do 72 godzin od podpisania umowy z organizatorem lub kupnem biletu lotniczego, rezerwacji hotelu itd. Istotne jest również, iż wyniki testów przesiewowych wykonywanych czy to za granicą czy to na terenie RP nie są podstawą do ubiegania się o odszkodowanie w ramach  ubezpieczenia kosztów leczenia jak i ubezpieczenia rezygnacji z podróży. Testy przesiewowe wykonuje się na osobach zdrowych w celu wykrycia wirusa SARS-COV a nie choroby Covid-19. Pozytywny wynik testu w UNIQA nie stwierdza choroby. Przedmiotem ubezpieczenia jest nagłe zachorowanie ubezpieczonego a samo przeprowadzenie testu i jego pozytywny wynik nie spełnia definicji nagłego zachorowania zawartej w OWU- to bardzo ważna informacja!

1. Pobierz Kartę Produktu  UNIQA MULTITRAVEL PDF  UNIQA Multitravel
2. Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia PDF – UNIQA OWU
3.Pobierz w PDF Kartę informacyjną o ubezpieczeniu – UNIQA karta informacyjna

 

Formularz ubezpieczeniowy na rejs morski

Jeżeli potrzebujesz ubezpieczenie wypełnij poniższy formularz.