Żeglarstwo Morskie - Kim jesteśmy?

Żeglarstwo Morskie to firma rodzinna, która istnieje od 2006 roku.  Organizujemy rejsy żeglarskie i czarterujemy jachty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stworzyliśmy firmę z pasji do wody, morza, oceanów, przygód, wyjazdów, zwiedzania i ciekawości świata oraz ludzi. My, czyli Magdalena Talar wraz z Tomaszem Gralą pragniemy przekazać Wam wiedzę żeglarską, marynistyczną oraz choć w małym stopniu nauczyć Was patrzenia na świat naszymi zwariowanymi żeglarskimi oczami, zabrać Was w rejs żeglarski, który pozostanie w Waszych sercach na zawsze.

Nasze doświadczenie jest spore!
Kilka słów o Magdzie
-Kapitan jachtowy
– Kapitan motorowodny
– Instruktor żeglarstwa
– Instruktor motorowodny
– STCW 95
– SRC
W roku 2005 / 2006 – brałam udział w Kobiecych Regatach Dookoła Świata. Przepłynęłam Atlantyk na 8,5 metrowym jachcie wraz z siostra –  Gosią Zdjęcia można zobaczyć tutaj.
2014 rok – udział w prestiżowych regatach Sydney – Hobart w Australii, na jachcie Katharsis II dowodzonym przez Kapitana Mariusza Kopera. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

2017/2018 rok – okrążenie Antarktydy non spot po jej wodach wzdłuż i poniżej 60 stopnia szerokości geograficznej południowej, na jachcie Katharsis II dowodzonym przez kapitana Mariusza Kopera.Za rejs ten otrzymaliśmy Certyfikat numer 54 Światowej Rady Rekordów Żeglarskich (WSSRC), oraz pobiliśmy rekord Świata – Guinnessa, za co dostaliśmy imienne certyfikaty. Cały rejs zajął nam 102 dni, 22 godziny, 59 minut i 5 sekund. Na rejsie tym byłam 4 oficerem, szczegóły wyprawy – tutaj.

Kilka słów o Tomku.
Żeglować zacząłem w 1982r przy MDK Stargard nad jeziorem Miedwie. 1984
żeglarz jachtowy. W 1985 przeniosłem się do HOM Szczecin. Tam rozpocząłem przygodę z morzem. 1986- sternik jachtowy. 1988- jachtowy sternik morski. Mój pierwszy rejs morski – wrzesień 86 – Zawisza Czarny.
Od 1992 do 2008 przygoda z Marynarką Wojenną RP – służba w Ośrodku
Szkolenia Żeglarskiego MW w Gdyni. 1995 – jachtowy kapitan żeglugi bałtyckiej, 1999 – kapitan jachtowy. W okresie tym prowadziłem również jako kapitan nasz piękny żaglowiec Zawisza Czarny.
Od 2009 do 2019 żeglowałem po świecie na jachcie KATHARSIS II. Blog do strony właścicieli jachtu – tutaj. Ciężko zliczyć przepłynięte mile… Odwiedziliśmy wszystkie oceany, Amerykę Północną, Środkową i Południową, Kanary, Całe Karaiby wraz z Cubą i Jamajką, Polinezję Francuską, Nowa Zelandia, Australia, Vanuatu, Palau, Samoa, Papua Nowa Gwinea Tajlandia, Malediwy, Seszele, Madagaskar, RPA, Indonezja…
Zdobyliśmy North – West Passage, byliśmy na Antarktydzie, na Morzu Rossa (najbardziej na południu położona Zatoka Wielorybów), braliśmy udział w regatach Sydney – Hobart (miejsce w połowie stawki). Opłynęliśmy Antarktydę non stop dookoła poniżej 60 równoleżnika ustanawiając światowy rekord Guinnessa oraz certyfikat Światowej Rady Rekordów Żeglarskich (WSSRC).
Opłynięcie Przylądka Horn – 3 razy.
Obecnie organizuję i prowadzę rejsy po różnych rejonach świata na wszelkich jednostkach pływających, między innymi na żaglowcach (np. sts Kapitan Borchardt).
Posiadane uprawnienia:
-Kapitan jachtowy
– Kapitan motorowodny
– Mechanik motorowodny
– Instruktor żeglarstwa
– Instruktor motorowodny
– Licencja na holowanie narciarza
– STCW 95
– SRC
– obsługa radarów i ARPA
… chyba dosyć…
Aha, zapomniałem wspomnieć o mojej nierozłącznej gitarze na pokładzie, z
której często robię użytek.

Nie mogę nie wspomieć tu o mojej siostrze Małgorzacie Talar – Rybickiej, która prowadziła własną działalność żeglarską o nazwie Talar Jachting. Informacje można znaleźć tutaj.
Gosia – wybitna żeglarka, Pani Kapitan, świetny szkoleniowiec. 2019 wraz z mężem (Krisem) i 2 dzieci (Ania – 3 lata  i Staś – 6 lat) rozpoczęła 3 letni rejs na swoim jachcie Katamaranie (Leopard 45). Ich marzenie się spełniło. Szczegóły wyjazdu można znaleźć tutaj.

Od lat zajmujemy się profesjonalną organizacją wyjazdów, dopinamy wszytko do końca, ubezpieczamy naszych klientów, dbamy o każdy szczegół i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Drugim filarem działalności jest pośrednictwo w czarterowaniu jachtów w Europie i na Świecie. Ulubione miejsca, jak Chorwacja, Grecja, Hiszpania, do których tak często wracamy, one się po prostu nie nudzą. Pomagamy przygotować trasę żeglarską, podpowiadamy, gdzie warto się zatrzymać, co zwiedzić, gdzie zrobić zakupy. Są to informacje, których nie otrzymacie od innych firm czarterowych. Ponad to zorganizujemy Wam transport, ubezpieczenie na czas wyjazdu a w razie potrzeby zawsze pomożemy, podpowiemy co zabrać ze sobą na rejs.

Żeglarstwo Morskie od października 2015 roku zostało wpisane do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych województwa dolnośląskiego pod numerem 648.

Reasumując organizujemy rejsy jachtem, wyjazdy żeglarskie z dziećmi. Zachęcamy do nietypowych wypraw turystycznych, rejsów w odległe zakątki świata, żeglowania połączonego z nurkowaniem, wyjazdów rodzinnych na żagle. Zabieramy dzieci na pokład. Żeglowanie to nasze życie. Nauczymy Cię jak wypoczywać żeby było miło i bezpiecznie.

 

Z dziećmi się super żegluje!

Wiek nie nie jest przeszkodą w żeglowaniu! Nie czekaj jedź z nami!

Zapraszamy na nasz pokład.

Do zobaczenia na morzu!