Żeglarstwo Morskie - Kim jesteśmy?

Żeglarstwo Morskie to firma rodzinna, która istnieje od 2006 roku.  Organizujemy rejsy żeglarskie i czarterujemy jachty.

Realizuj swoje marzenia i idź dalej i dalej..

Stworzyliśmy firmę z pasji do wody, morza, oceanu, przygód, wyjazdów, zwiedzania. Początkowo działalność była związana tylko z żeglarstwem. Przez 7 lat zwiedziliśmy (Magda i Adam) na własnym jachcie (Geronimo) zatoczki i mariny Morza Śródziemnego. Byliśmy w Hiszpanii, Włoszech, Malcie, Tunezji. 2 lata spędziliśmy na Wyspach Kanaryjskich. Potem pojawiła się Ola i dalej pływaliśmy, choć z dzieckiem to już inny rodzaj żeglarstwa.
W końcu sprzedaliśmy jacht i Adam też zawiesił swoje żeglarskie życie. Ale ja kocham morze i bez wody nie potrafię funkcjonować. Razem z siostra (Gosią) postanowiłyśmy wspólnie iść dalej i robić to, co kochamy i umiemy najlepiej. Dwie siostry, Panie Kapitan, co pokochały morze, to właśnie my.

Moje doświadczenie jest spore.
W roku 2005 / 2006 – brałam udział w Kobiecych Regatach Dookoła Świata. Przepłynęłam Atlantyk na 8,5 metrowym jachcie wraz z siostra – Gosią.
Zdjęcia można zobaczyć tutaj
2014 rok – udział w prestiżowych regatach Sydney – Hobart w Australii, na jachcie Katharsis II dowodzonym przez Kapitana Mariusza Kopera. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

2017/2018 rok – okrążenie Antarktydy non spot po jej wodach wzdłuż i poniżej 60 stopnia szerokości geograficznej południowej, na jachcie Katharsis II dowodzonym przez kapitana Mariusza Kopera.Za rejs ten otrzymaliśmy Certyfikat numer 54 Światowej Rady Rekordów Żeglarskich (WSSRC), oraz pobiliśmy rekord Świata – Guinnessa, za co dostaliśmy imienne certyfikaty. Cały rejs zajął nam 102 dni, 22 godziny, 59 minut i 5 sekund. Na rejsie tym byłam 4 oficerem, szczegóły wyprawy – tutaj.

Gosia – prowadziła własną działalność żeglarską o nazwie Talar Jachting. Informacje można znaleźć tutaj.
Aktualnie (2019) wraz z mężem (Krisem) i 2 dzieci (Ania – 3 lata  i Staś – 6 lat) rozpoczyna 3 letni rejs na swoim jachcie Katamaranie (Leopard 45). Ruszają z Karaibów na Pacyfik a gdzie dalej to się zastanowią później:). Ich marzenie się spełnia. Szczegóły wyjazdu można znaleźć tutaj.

Od lat zajmujemy się organizacją wyjazdów, dopinamy wszytko do końca, tak aby klienci nie musieli się już martwić o nic, tylko mieli czas na wypoczynek.

Na naszych rejsach jest czas na zwiedzanie i relaks. Nigdzie się nie spieszymy.

Drugim filarem działalności jest pośrednictwo w czarterowaniu jachtów w Europie i na Świecie. Ulubione miejsca, jak Chorwacja, Grecja, Hiszpania, do których tak często wracamy, one się po prostu nie nudzą. Pomagamy przygotować trasę żeglarską, podpowiadamy, gdzie warto się zatrzymać, co zwiedzić, gdzie zrobić zakupy. Są to informacje, których nie otrzymacie od innych firm czarterowych. Ponad to zorganizuję Wam transport, ubezpieczenie na czas wyjazdu a w razie potrzeby zawsze pomogę, podpowiem, co zabrać ze sobą na rejs.
Lubię wyzwania, dlatego też odwiedzam nowe kierunki Tajlandia, Kuba, Trynidad, Tobago.

Żeglarstwo Morskie od października 2015 roku zostało wpisane do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych województwa dolnośląskiego pod numerem 648.

Reasumując organizujemy rejsy jachtem, wyjazdy żeglarskie z dziećmi. Zachęcamy do nietypowych wypraw turystycznych, rejsów w odległe zakątki świata, żeglowania połączonego z nurkowaniem, wyjazdów rodzinnych na żagle. Zabieramy dzieci na pokład. Żeglowanie to nasze życie. Nauczymy Cię jak wypoczywać żeby było miło i bezpiecznie.

Z dziećmi się super żegluje!

Wiek nie nie jest przeszkodą w żeglowaniu! Nie czekaj jedź z nami!

Zapraszamy na nasz pokład.

Do zobaczenia na morzu!