Rejsy – Grecja 2023

W tym roku pożeglujemy po Zatoce Sarońskiej oraz po Morzu Jońskim. Nasze rejsy są 7 dniowe, trwają od soboty, do soboty. Wyjazdy na żagle dedykowane są do osób, które chcą odpocząć i zresetować swoją głowę. Żeglujemy kilka godzin dziennie, zatrzymując się w wyznaczonych, przepięknych zatoczkach. Codziennie stajemy w innych portach. Jest czas na zwiedzanie, kąpiele w morzu, degustację greckiej kuchni. Rejsy z dziećmi są dostosowane do najmłodszych uczestników. Nie łączymy rejsów rodzinnych z rejsami dla dorosłych. Żeglować po Zatoce Sarońskiej będziemy na wygodnym , dużym, pięcio-kabinowym jachcie Cyclades 50.5 – szczegóły jednostki kliknij tutaj. 
Po Morzu Jońskim pożeglujemy na katamaranie Lagoon 380 z 2015 roku. Jednostka jest 4 kabinowa, każdy uczestnik śpi w kabinie dwuosobowej. Szczegóły katamaranu tutaj.

Pierwsze rejsy zaczynają się i kończą  w Atenach/ Kalamaki a dokładnie Marina Alimos. Proponowany dojazd do Grecji to oczywiście samolot. Jeśli się zdecydujecie to  wylądujecie w zupełnie innym świecie, pełnym słońca i radości. Odległości pomiędzy wyspami i miejscowościami nie są długie, po drodze oczywiście obowiązkowe kąpiele w morzu. Temperatury w Grecji już w czerwcu, są bardzo wysokie a po drodze czekają nas takie atrakcje jak delfiny skaczące przy dziobie jachtu. Drugi etap rejsów jakie będą na Corfu również proponujemy dojazd z Polski, jest dużo lotów bezpośrednich.

Zamierzamy odwiedzić drogą morską między innymi:

 • Miasto Epidauros z jednym z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – teatrem antycznym z IV w p.n.e. na 14 tys. miejsc i niesamowitą akustyką. Poza amfiteatrem – niedaleko portu jest zatopione miasto, które również można zobaczyć pływając jedynie z maską i rurką.
 • Hydra – o  miejscu tym pisaliśmy już wiele razy. Miasto przyciąga wszelkie artystyczne dusze. Malowniczy port w pięknej zatoczce, kolorowe sklepiki tworzące targowisko, ciasne uliczki i strome schody między białymi ścianami, przerywanymi co jakiś czas stuletnimi bramami, jedynie słuszny transport w postaci osiołków i charakterystyczna wieża zegarowa klasztoru Panagi. Nic dziwnego, że Cohen właśnie to miejsce wybrał na swój domek letniskowy.
 • Poros – znajdują się tam głównie białe domy z czerwonymi dachami i charakterystyczną wieżą zegarową na szczycie wzgórza, także wąski przesmyk między wyspą a lądem, którym pożeglujemy i wiele innych atrakcji (m.in. Klasztor Zoodochos Pigi – Matki Boskiej Życiodajnego Źródła, ruiny świątyni Posejdona, Diabli Wąwóz czy cytrusowy gaj Lemonodasos). Możemy wypożyczyć sobie skutery lub quady i zwiedzić wyspę szybciej i przyjemniej.
 • Spetses – to wyspa porośnięta sosnami, ze sławnym, historycznym klasztorem Św. Mikołaja, gdzie 3 kwietnia 1821 r. mieszkańcy złożyli przysięgę „wolność lub śmierć” podczas powstania o niepodległość. Przepiękny ryneczek i wiele małych, rodzinnych knajpek z przepysznym greckim jedzeniem:)
 • Inne, również bardzo atrakcyjne: Perdika (na wyspie Aigina, Zat. Sarońska), Vathi (na Płw. Methana), Methana, Leonidion, Astros.

Trasa, jak zawsze – uzależniona będzie od warunków pogodowych oraz od najmłodszych żeglarzy, jak również chęci załogi.

Nie zabraknie postojów na kotwicy, kąpieli w czystej i ciepłej wodzie, wypróbowania greckiej kuchni…

Żeglujemy na sprawdzonym, dostosowanym do greckich warunków jachtem Cyclades 50.5. Jest to 5 kabinowa jednostka, dobrze wyposażona. Posiada instrumenty nawigacyjne, autopilota, trzy toalety elektryczne, wszytko co niezbędne w wypoczynku na jachcie.
Trzeba pamiętać, iż Grecja niestety nie ma marin, czekają na nas osłonięte, piękne porty, w których zazwyczaj jest prąd i woda. Nie ma infrastruktury, jak np. w Chorwacji. Nie ma pryszniców, toalet. Pływamy na zadbanych, dużych jachtach, również na katamaranach, na których zawsze jest co robić, nie mówiąc o komforcie bytowym. Na każdych etapach jachcie będzie 11 letnia dziewczynka, nasz córka:).

Organizujemy rejsy rodzinne, dla seniorów, studentów, osób indywidualnych. Dobieramy trasy i jachty dostosowane do oczekiwań naszych klientów.

Serdecznie zapraszamy na pokład. Ahoj!


TERMIN I PLANOWANA TRASA REJSU GRECJA 2023

NRTERMIN REJSUPLANOWANA TRASAILOŚĆ DNICENAUWAGI
1GR24.06 - 01.07Ateny – Vathi -Poros - Hydra - Spetse -Ermioni - Aegina - Ateny 7 dni
sobota/
sobota
2950 PLN
+ 150 EURO
brak miejsc
2 GR1 - 8.07Ateny – Vathi -Poros - Hydra - Spetse -Ermioni - Aegina - Ateny7 dni
sobota/
sobota
2950 PLN
+150 EURO
brak miejsc
3 GR8-15.07Ateny – Vathi -Poros - Hydra - Spetse -Ermioni - Aegina - Ateny7 dni
sobota/
sobota
2950 PLN
+ 150 EURO
brak miejsc
4 GR15 - 22.07Corfu - Paxos - Parga - Preweza - Antypaxos - Corfu7 dni
sobota/
sobota
3950 PLN
+180 EURO
brak miejsc
5 GR22 -29.07Corfu - Paxos - Parga - Preweza - Antypaxos - Corfu7 dni
sobota
/sobota
3950PLN
+180 EURO
brak miejsc
6 GR29.07 -05.08Corfu - Paxos - Parga - Preweza - Antypaxos - Corfu7 dni
sobota/
sobota
3950 PLN
+ 250 €
brak miejsc

Zatoka Sarońska oraz Morze Jońskie to rejony spokojne, bez fali. Ciepła, czysta woda, piękne widoki. Polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi!

CENA PODANA W RUBRYCE POWYŻEJ ZAWIERA:

  • pobyt na jachcie w kabinie dwuosobowej,
  • usługi doświadczonego kapitana znającego akwen,
  • opinię z rejsu honorowaną przez Polski Związek Żeglarski,
  • podstawowe szkolenie żeglarskie dla chętnych,
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym,
  • pościel i ręczniki dla wszystkich,
  • końcowe sprzątanie jachtu,
  • kaucja za jacht,
  • opłata za Fundusz Gwarancyjny,
  • opłata za Fundusz Pomocowy,
  • ubezpieczenie na czas trwania rejsu UNIQA
   – Koszty Leczenia wraz z Assistance KL – 20.000 EUR
   – Koszty Ratownictwa – 5 000 EUR
   – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków NNW – 3 000 EUR
   – Bagaż Podróżny  BP – 300 EUR
   – OC w życiu prywatnym (odpowiedzialność cywilna)-20 000 EUR

CENA NIE ZAWIERA:

 • transportu na jacht (samolot, autobus do mariny, autokar – pomagamy w szukaniu i rezerwacji transportu, dla naszych klientów rezerwujemy loty),
 • wydatków na zwiedzanie,
 • napojów alkoholowych oraz wydatków w restauracjach,

UWAGI:

 • podana trasa jest tylko prognozowana i zależy głównie od warunków atmosferycznych podczas rejsu. Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo Wasze, nasze i Jachtu,
 • kwota w euro podana w tabeli powyżej zbierana będzie od każdego z uczestników po zaokrętowaniu i wykorzystana zostanie na zakup produktów żywnościowych, paliwa do jachtu i pontonu, na opłaty portowe oraz butlę z gazem. Kapitan nie partycypuje w kosztach, a pozostała kasa jachtowa jest rozliczna na koniec rejsu,
 • rejsy zaczynają się o godzinie 1700 zgodnie z planem zawartym powyżej w tabeli,
 • wyokrętowanie załogi następuje ostatniego dnia do godziny 0900 zgodnie z planem zawartym powyżej w tabeli,
 • pomagamy w organizacji transportu na jacht do w/w miejsc, do wyboru jest transport samolotem, autokarem, busem, rezerwujemy dla naszych klientów bilety lotnicze,
 • dzieci do 2 lat śpiące w kabinie z rodzicami – rejs gratis.

WARUNKI REZERWACJI MIEJSCA:

 • wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
 • zaliczka płatna w ciągu 7 dni od momentu podpisania umowy – w wysokości 30% ceny rejsu,
 • pozostała kwota płatna najpóźniej na 4 tygodnie przed rejsem.