Rejsy – Grecja 2020

Ten rok jest nietypowy. Ze względu na koronawirusa COVID-19
jesteśmy zmuszeni odwołać wiele naszych rejsów. Jest jednak dobra wiadomość od 3 lipca 2020 roku Grecja otwiera się na turystów i będzie możliwość podróżowania oraz żeglowania! Znamy Wasze obawy, sami mamy dzieci ALE nie dajmy się zwariować! Trzeba zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, jachty na których żeglujemy odpowiednio są dezynfekowane i czyszczone po każdym czarterze. Coraz mniej jest też zachorowań! Proponujemy rejsy w sierpniu i we wrześniu. Obecna sytuacja powinna się  ustabilizować. Startujemy z Aten i z Lefkas.

Rejsy z dziećmi w Grecji organizujemy głównie po Zatoce Sarońskiej. Przygoda zaczyna się i kończy  w Atenach/ Alimos, marina Kalamaki. Proponowany dojazd do Grecji to oczywiście samolot lub w tych zwariowanych czasach wlane auto. Jest to dość długa trasa aby jechać samochodem z dziećmi, jednak można ją przyjemnie pokonać z Polski i jest bezpieczna. Jeśli się zdecydujecie to  wylądujecie w zupełnie innym świecie, pełnym słońca i radości.

Dwa ostatnie rejsy zaczynają się i kończą na Morzu Jońskim. Planujemy zwiedzić Kefalonię, Zakhyntos, Itakę. Przepiękne zatoczki, delfiny, pyszne jedzenie oraz żółwie czekają na nas!

Odległości pomiędzy wyspami i miejscowościami nie są długie, po drodze oczywiście obowiązkowe kąpiele w morzu. Temperatury w Grecji już w czerwcu, są bardzo wysokie, na lądzie ledwo da się wytrzymać, nie to co na jachcie:). Wrzesień i październik to idealne miesiące na żegluję i zwiedzanie.  Po drodze czekają nas takie atrakcje jak delfiny skaczące przy dziobie jachtu.
W rejsach tygodniowych – będziemy żeglować głównie po Zatoce Sarońskiej i Zatoce Argolidzkiej, być może kilka wysp – Cyklady, wszytko uzależnione jest od warunków atmosferycznych i chęci załogi.

Wrześniowe i październikowe rejsy to żeglowanie po Morzu Jońskim. W terminie 19-26.09.2020 zapraszam same kobiety na jacht! Będzie się działo!

Zamierzamy odwiedzić drogą morską między innymi:

 • miasto Epidauros z jednym z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – teatrem antycznym z IV w p.n.e. na 14 tys. miejsc i niesamowitą akustyką. Poza amfiteatrem – niedaleko portu jest zatopione miasto, które również można zobaczyć pływając jedynie z maską i rurką.
 • Hydra -o  miejscu tym pisaliśmy już wiele razy. Miasto przyciąga wszelkie artystyczne dusze. Malowniczy port w pięknej zatoczce, kolorowe sklepiki tworzące targowisko, ciasne uliczki i strome schody między białymi ścianami, przerywanymi co jakiś czas stuletnimi bramami, jedynie słuszny transport w postaci osiołków i charakterystyczna wieża zegarowa klasztoru Panagi. Nic dziwnego, że Cohen właśnie to miejsce wybrał na swój domek letniskowy.
 • Poros – znajdują się tam głównie białe domy z czerwonymi dachami i charakterystyczną wieżą zegarową na szczycie wzgórza, także wąski przesmyk między wyspą a lądem, którym pożeglujemy i wiele innych atrakcji (m.in. Klasztor Zoodochos Pigi – Matki Boskiej Życiodajnego Źródła, ruiny świątyni Posejdona, Diabli Wąwóz czy cytrusowy gaj Lemonodasos). Możemy wypożyczyć sobie skutery lub quady i zwiedzić wyspę szybciej i przyjemniej.
 • Spetses – to wyspa porośnięta sosnami, ze sławnym, historycznym klasztorem Św. Mikołaja, gdzie 3 kwietnia 1821 r. mieszkańcy złożyli przysięgę „wolność lub śmierć” podczas powstania o niepodległość. Przepiękny ryneczek i wiele małych, rodzinnych knajpek z przepysznym greckim jedzeniem:)
 • Nafplion, na samym końcu Zatoki Argolidzkiej (na Peloponezie) – to tajemnicze miasto, które w latach 1829-1834 było pierwszą stolicą nowożytnego państwa greckiego.
 • Inne, również bardzo atrakcyjne: Perdika (na wyspie Aigina, Zat. Sarońska), Vathi (na Płw. Methana), Methana, Leonidion, Astros.

Trasa, jak zawsze – uzależniona będzie od warunków pogodowych oraz od najmłodszych żeglarzy i chęci załogi.

Nie zabraknie postojów na kotwicy, kąpieli w czystej i ciepłej wodzie, wypróbowania greckiej kuchni…

Żeglujemy na sprawdzonym, dostosowanym do greckich warunków jachtem – Bavaria 44. Jest to 4 kabinowa jednostka, dobrze wyposażona. Posiada instrumenty nawigacyjne, autopilota, dwie toalety elektryczne, wszytko co niezbędne w wypoczynku na jachcie.
Trzeba pamiętać, iż Grecja niestety nie ma marin, czekają na nas osłonięte, piękne porty, w których zazwyczaj jest prąd i woda. Nie ma infrastruktury, jak np. W Chorwacji. Nie ma pryszniców, toalet . Pływamy na zadbanych, dużych jachtach, również na katamaranach, na których zawsze jest co robić, nie mówiąc o komforcie bytowym.

Zadzwoń lub napisz, dostosujemy się do Twoich oczekiwań. Organizujemy rejsy rodzinne, dla seniorów, studentów, osób indywidualnych. Dobieramy trasy i jachty dostosowane do oczekiwań naszych klientów.


TERMIN I PLANOWANA TRASA REJSU GRECJA

NRTERMIN REJSUPLANOWANA TRASAILOŚĆ DNICENAUWAGI
1GR11-21.09.Ateny – Korynt – Patras – Zakhyntos - Kefalonia -I taka - Meganisi – Preweza.10 dni
sobota/
wtorek
2360 PLN
+ 180 €
wolne miejsca płyniemy w dwa jachty
2 GR21.09-02.10Preweza - Meganisi -Itaka -Kefalonia - Zakhyntos - Patras -Korynt - Ateny11 dni
wtorek/
sobota
2360 PLN
+ 180 €
brak wolnych miejsc!
3 GR12-19.06.Ateny - Zatoka Sarońska - Cyklady - Ateny7 dni
sobota/
sobota
1500 PLN
+ 90 €
wolne miejsce
4 GR19-26.06.Ateny - Zatoka Sarońska - Cyklady - Ateny7 dni
sobota/
sobota
1650 PLN
+ 90 €
wolne miejsce
5 GR10-17.07.Ateny - Zatoka Sarońska - Cyklady - Ateny7 dni
sobota
/sobota
1650 PLN
+ 120 €
wolne miejsce
6 GR31.07 -10.08.Ateny - Korynt - Preweza10
sobota/
wtorek
2360 PLN
+ 250 €
rezerwacja
7 GR10 - 21.08.Preweza - Korynt - Ateny11 dni
wtorek/
sobota
2360 PLN
+ 90 €
rezerwacja
8 GR28.08 -04.09Ateny - Zatoka Sarońska - Cyklady - Ateny7 dni1650 PLN
+ 90 €
wolne miejsce

Zatoka Sarońska to rejon spokojny, bez fali. Ciepła, czysta woda, piekne widoki. Polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi!

CENA PODANA W RUBRYCE POWYŻEJ ZAWIERA:

  • pobyt na jachcie w kabinie dwuosobowej,
  • usługi doświadczonego kapitana znającego akwen,
  • opinię z rejsu honorowaną przez Polski Związek Żeglarski,
  • podstawowe szkolenie żeglarskie,
  • ponton wraz z silnikiem zaburtowym,
  • pościel i ręczniki dla wszystkich,
  • ubezpieczenie na czas trwania rejsu 
   – Koszty Leczenia wraz z Assistance KL – 10.000 EUR
   – Koszty Ratownictwa – 5 000 EUR
   – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków NNW – 2 000 EUR
   – Bagaż Podróżny  BP – 200 EUR

CENA NIE ZAWIERA:

 • transportu na jacht (samolot, autobus do mariny, autokar – pomagamy w szukaniu i rezerwacji transportu, dla naszych klientów rezerwujemy loty),
 • wydatków na zwiedzanie,
 • napojów alkoholowych oraz wydatków w restauracjach,
 • sprzątania końcowego jachtu – 80 euro/ cały jacht,
 • kaucji zwrotnej 30 euro/os , zbierana na poczet ew. szkód wynikłych z winy uczestnika, kaucja jest zwracana po bezawaryjnym przebiegu rejsu.

UWAGI:

 • podana trasa jest tylko prognozowana i zależy głównie od warunków atmosferycznych podczas rejsu. Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo Wasze, nasze i Jachtu,
 • kwota w euro podana w tabeli powyżej zbierana będzie od każdego z uczestników po zaokrętowaniu i wykorzystana zostanie na zakup produktów żywnościowych, paliwa do jachtu i pontonu, na opłaty portowe oraz butlę z gazem. Kapitan nie partycypuje w kosztach, a pozostała kasa jachtowa jest rozliczna na koniec rejsu,
 • rejsy zaczynają się o godzinie 1700 zgodnie z planem zawartym powyżej w tabeli,
 • wyokrętowanie załogi następuje ostatniego dnia do godziny 0900 zgodnie z planem zawartym powyżej w tabeli,
 • pomagamy w organizacji transportu na jacht do w/w miejsc, do wyboru jest transport samolotem, autokarem, busem, rezerwujemy dla naszych klientów bilety lotnicze,
 • dzieci do 2 lat śpiące w kabinie z rodzicami – rejs gratis,

WARUNKI REZERWACJI MIEJSCA:

 • wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
 • zaliczka płatna w ciągu 7 dni od momentu podpisania umowy – w wysokości 30% ceny rejsu,
 • pozostała kwota płatna najpóźniej na 4 tygodnie przed rejsem.

ZNIŻKI:

 • 5 % dla naszych klientów